Nowe radiowozy sokólskich policjantów

W poniedziałek na placu Komendy Powiatowej Policji w Sokółce odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie 2 nowych pojazdów służbowych. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. Policyjne auta przekazane zostały funkcjonariuszom rewiru dzielnicowych oraz wydziału ruchu drogowego sokólskiej komendy. Nowe policyjne auta zostały zakupione ze środków budżetowych Policji.


Wczoraj po południu odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie do służby 2 nowych radiowozów. Jeden z nich trafił do Rewiru Dzielnicowych, drugi do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Uroczystość odbyła się z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pana nadinspektora Daniela Kołnierowicza, Starosty Sokólskiego Pana Piotra Rećki, funkcjonariuszy służb mundurowych jednostek współpracujących z Policją a także policjantów z sokólskiej jednostki i przedstawicieli mediów.

Spotkanie rozpoczął Pan Komendant Powiatowy Policji w Sokółce inspektor Krzysztof Mróz, który przywitał wszystkich zebranych i poprosił zaproszonych księży o poświęcenie nowych radiowozów. Następnie Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oficjalnie przekazali policjantom kluczyki do 2 oznakowanych radiowozów. Skody yeti (1,4 Pb)  zostały zakupione ze środków budżetowych Policji.

Dalsza część spotkania odbyła się w świetlicy komendy. Zgromadzeni wysłuchali wystąpienia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego, który podziękował sokólskim policjantom za ich efektywną służbę oraz omówił modernizację służb mundurowych w najbliższych latach: „Trzeba robić wszystko, aby obywatele byli i czuli się bezpiecznie. Ale żeby tak było, musimy w to bezpieczeństwo inwestować. Na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać (…)”. Na zakończenie wystąpienia Pan Jarosław Zieliński przekazał inspektorowi Krzysztofowi Mrozowi grawer symbolizujący współdziałanie służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz. Szef podlaskich policjantów zauważył, że systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Na koniec swego wystąpienia Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku podziękował sokólskim funkcjonariuszom za efektywność ich służby oraz zauważalny wzrost wykrywalności liczby przestępstw.

74-104189 74-104192 74-104193 74-104194 74-104195 74-104196 74-104201 74-104203

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments