Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w Wasilkowie

Uchwalona 3 maja 1791 roku Ustawa Rządowa była pierwszą w Europie i drugą na świecie Konstytucją. Plasowała nas ona w rzędzie najważniejszych państw – to słowa burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego, który spotkał się z mieszkańcami miasta na obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

W miniony wtorek 3 maja Polacy obchodzili 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wasilków również przyłączył się do świętowania. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny oprawionej w kościele NMP Matki Miłosierdzia, następnie mieszkańcy przeszli pod Kapliczkę. Złożono tam wieńce, wysłuchano mów okolicznościowych, oraz obejrzano występy artystyczne.

Wasilkowianki zaśpiewały pieśń patriotyczną, natomiast uczniowie z wasilkowskiego gimnazjum recytowali wiersze patriotyczne. Przybyli na uroczystość mogli również wysłuchać debiutującej grupy wokalnej z Sochoni – Jarząbków. Uroczystości zakończyło wystąpienie orkiestry dętej, z kolei Burmistrz Wasilkowa wraz z harcerzami rozdał zebranym flagi narodowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments