Platformy na białostockich stawach

Na stawach przy ul. Adama Mickiewicza/ Czesława Miłosza i przy ul. Aleksandra Fredry zostanie zamontowanych jedenaście specjalnych platform. Będą nie tylko służyły ptakom, ale też przyczynią się do oczyszczania wody. Miasto szuka wykonawcy, który je dostarczy i zamontuje.

W pierwszej lokalizacji, na stawach przy ul. A. Mickiewicza/Cz. Miłosza znajdzie się 6 platform (4 obsadzone roślinnością i 2 żwirowe). Natomiast w drugim miejscu, przy ul. A. Fredry, pojawi się 5 platform (3 obsadzone roślinnością i 2 żwirowe).

Wyłoniony w postępowaniu wykonawca dostarczy pływające platformy w kształcie trójkątów, które można łączyć w moduły. Elementy konstrukcji narażone na korozję będą ocynkowane. Platformy mają być odporne na mróz i działanie lodu oraz przystosowane do wahań poziomu wody.

Kolejne pływające platformy pojawią się na białostockich stawach. Zapewnią spokój wypoczywającym ptakom i pozwolą im bezpiecznie zakładać gniazda – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. – Dzięki takim inwestycjom Miasto przyczynia się do ochrony tego, co najcenniejsze – naszego środowiska.

Firmy zainteresowane dostarczeniem i montażem platform mogą składać oferty do 19 lutego 2019 r. w Departamencie Gospodarki Komunalnej przy ul. Bitwy Białostockiej 2/2. Wybrany wykonawca na realizację zamówienia będzie miał czas do końca kwietnia 2019 r. Szczegółowe informacje na temat zamówienia znajdują się na BIP-ie.  

Agnieszka Błachowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments