Podlascy Terytorialsi szkolą się na poligonach

Tuż po długim weekendzie majowym w 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczął się czas szkoleń zintegrowanych. Przed żołnierzami tygodnie intensywnych ćwiczeń.

Żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową (TSW) w ciągu roku są zobowiązani do wzięcia udziału raz w miesiącu w dwudniowych szkoleniach, które odbywają się w weekendy. Po zakończeniu etapu szkoleniowego każda kompania realizuje dwutygodniowe szkolenie zintegrowane realizowane na poligonach, ale często także poza obiektami wojskowymi w Stałych Rejonach Odpowiedzialności (SRO).

Terytorialsi z 14. batalionu obrony pogranicza (14.bop) podsumowują swój kolejny etap szkoleniowy w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba. Żołnierze mają okazję do sprawdzenia w praktyce, w jakim stopniu udało im się opanować nowe umiejętności. Ćwiczenia są prowadzone w warunkach, które mają być jak najbardziej zbliżone do realnych działań. W tym celu wykorzystywane są, poza środkami pozoracji pola walki, m.in. symulatory.

Podlascy terytorialsi tym razem mieli okazję działać z wykorzystaniem Laserowego Symulatora Strzelań (LSS). Jest to system, który umożliwia realizację ćwiczeń w różnych warunkach atmosferycznych i terenowych. Symuluje on oddziaływanie ognia na żołnierzy. Prowadzący ćwiczenie ma możliwość w realnym czasie monitorować działanie wszystkich ćwiczących oraz odwzorować ich działania w systemie. Daje to możliwość generowania obiektywnych danych na potrzeby analizy ćwiczenia po jego zakończeniu oraz korygowania ewentualnych błędów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments