Podlaska delegacja w technologicznych centrach Bilbao
Targi BIEMH – Bienal Internacional de Máquina-Herramienta oraz odwiedziny w hiszpańskich ośrodkach i firmach technologicznych: IMH – Advanced and Digital Manufacturing Campus, Ibarmia i ONA Electroerosion. To główne punkty wizyty studyjnej, która odbyła się w dniach 2–5 marca 2026 r. w Bilbao. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Malinowski.

Do Hiszpanii pojechali również przedstawiciele podlaskich firm oraz środowiska naukowego związanego z przemysłem metalowo-maszynowym, szkutniczym i branżami pokrewnymi: Autogas ALEX, D-Tech Solutions for Business, DEMEX, Malow, STAG Autogas Systems, Evoluma Klaster Przemysłowy, a także Roman Trochimczuk z Politechniki Białostockiej oraz Beata Kalska-Szostko z Uniwersytetu w Białymstoku.

Technologie dla przemysłu przyszłości

Najważniejszym elementem programu był udział w targach BIEMH – jednym z największych wydarzeń w Europie poświęconych zaawansowanej produkcji maszyn i nowoczesnym technologiom przemysłowym.

Przedstawiciele naszego regionu, uczestnicząc w targach Biena l Internacionalde Máquina Herramienta w Bilbao Exhibition Centre, rozwijają kontakty międzynarodowe, poznają nowe rozwiązania technologiczne i przyglądają się dobrym praktykom w obszarze nowoczesnego przemysłu  podkreślił przewodniczący delegacji Marek Malinowski.

Wydarzenie od lat przyciąga światowych liderów branży obrabiarek, automatyzacji i robotyzacji produkcji. Uczestnicy z Podlaskiego mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania związane z koncepcją Industry 4.0, cyfryzacją procesów produkcyjnych, inteligentnym zarządzaniem produkcją czy precyzyjną obróbką metali. Targi były także dobrą okazją do rozmów z partnerami zagranicznymi i wymiany doświadczeń dotyczących rozwoju nowoczesnego przemysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie nigdzie opublikowany

*