Podróż dookoła świata razem z Biblioteką w Sokółce

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia z cyklu „Z biblioteką dookoła świata"  zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce.

Koniec wakacji kojarzy się nie tylko z powrotem do szkół i przedszkoli, ale również z nadciągającym chłodem. I właśnie takie chłodne klimaty zafundowały dzieciom bibliotekarki zabierając je w podróż na Antarktydę.

Tym razem pogoda dopisała, więc na świeżym powietrzu na kocykach młodym uczestnikom przeczytane zostały najnowsze książeczki o ciekawostkach, zwierzętach, pogodzie tego zimnego kontynentu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka Eskimos oraz igloo i stojący obok niego pingwin, przy którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

Zajęcia zdominował ruch – ulubiona forma rozrywki młodych ludzi. Były zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, wyścigi na piłkach, berek, skakanie po pingwinich śladach, puszczanie baniek olbrzymek.

Ci, których zmęczył ruch na świeżym powietrzu, mogli odpocząć na kocyku wśród książek i malowanek.

Dzieci chętnie wykazywały się zdolnościami plastycznymi tworząc własne pingwiny, a także kolorując pejzaż przygotowany na flipcharcie.

Na zakończenie czekały ma młodych ludzi dwie niespodzianki: kolorowe zakładki do książek i balonowe zwierzaki.

Dziękujemy Jarosławowi Sawoniowi za czterokrotne wsparcie aparatem fotograficznym naszych wtorkowych zajęć.

Działanie na rzecz dzieci spędzających wakacje w mieście możliwe jest dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przez Burmistrza Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments