POLREGIO-przedłużenie komunikacji zastępczej do 3 kwietnia

Funkcjonowanie komunikacji zastępczej za pociągi POLREGIO na trasie Białystok – Bielsk Podlaski przedłużone do 3 kwietnia 2020 r.

Z powodu zmiany harmonogramu prac na linii kolejowej na odcinku z Białegostoku do Bielska Podlaskiego, zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi POLREGIO będzie funkcjonować do 3 kwietnia 2020 r.

Jak poinformowały Polskie Linie Kolejowe S.A., wykonawca o kilka dni zmienił harmonogram prac na trasie Białystok – Bielsk Podlaski, które trwają od 15 marca 2020 r. Według nowego harmonogramu, zamiast 30 marca, prace będą zakończone 3 kwietnia 2020 r.
W związku z tym, na tym odcinku w dalszym ciągu za pociągi POLREGIO będzie funkcjonować komunikacja zastępcza. Rozkład jazdy pozostanie taki sam.

POLREGIO przypomina, że na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski są prowadzone prace poprawiające stan infrastruktury kolejowej. Ponieważ ich wykonanie wymaga całkowitego wstrzymania ruchu pociągów, została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Z powodu trudności z dojazdem, przystanki kolejowe Białystok Nowe Miasto, Białystok Stadion
i Hryniewicze nie są obsługiwane, a autobusy zatrzymują
się na najbliżej położonych przystankach BKM. Również w Zimnochach i Rajsku, gdzie dojazd do kolei jest utrudniony, autobusy mają postoje na przystankach PKS w tych miejscowościach. Na pozostałej trasie od Bielska Podlaskiego do Czeremchy kursują pociągi. W związku z funkcjonowaniem komunikacji zastępczej czas przejazdu na całej trasie jest dłuższy o około 30 minut.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Informujemy, że nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, portalpasazera.pl

Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments