Ponad 3,1 mln dla podlaskich OSP

Rekordowe wsparcie – 3,105 mln zł z budżetu samorządu województwa otrzymają podlaskie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego i umundurowania. Uchwałę w tej radni wojewódzcy podjęli w poniedziałek (8.06) podczas XIX sesji sejmiku. 620 tys. z tej kwoty otrzymają jednostki uczestniczące w gaszeniu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.

To rekordowa kwota dotacji udzielonej przez sejmik województwa podlaskiego na wsparcie OSP. Pieniądze mogą być przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego lub umundurowania. Dofinansowanie w wysokości otrzymają jednostki OSP z 92 podlaskich gmin.

– Cieszę się, że rekordowe ponad 3 mln zł z budżetu samorządu województwa trafi do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie – podkreślał marszałek Artur Kosicki – To pieniądze, które pomogą w zapewnieniu bezpieczeństwa naszym mieszkańcom. Jednostki te są bowiem często pierwszymi, które zjawiają się na miejscu akcji ratunkowych. Ostatnie pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym pokazały, jak bardzo strażacy-ochotnicy są potrzebni. Dlatego w przyznanej dziś kwocie jest również 620 tys. zł wsparcia dla OSP walczących z żywiołem w BPN.

Dodatkowo, wsparcie w wysokości 620 tys. zł otrzymają strażacy ochotnicy, którzy pod koniec kwietnia uczestniczyli w gaszeniu pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego. Z budżetu województwa dodatkowe pieniądze trafią do OSP z 32 gmin.

Największą kwotę otrzymają jednostki z gmin Goniądz (90 tys. zł)  i Sztabin ( 68 tys. zł) . Wsparcie przyznano tez m.in. strażakom ochotnikom z gmin Suchowola, Jaświły, Rajgród, Knyszyn (pełna lista dofinansowanych OSP w załączeniu).

Uchwała dotycząca przyznania 620 tys. zł OSP uczestniczącym w gaszeniu pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego została podjęta jednogłośnie.

Łącznie, wsparcie otrzymały 302 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa podlaskiego.

 

Aneta Kursa / UMWP 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments