Poprawa jakości powietrza w Wasilkowie

Gmina Wasilków i Spółka PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. podpisały Porozumienie o współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego.

Poprawa jakości powietrza – nadrzędny cel Porozumienia – zostanie osiągnięta poprzez eliminację nieekologicznych palenisk opalanych paliwami stałymi i zastąpienie ich urządzeniami wykorzystującymi paliwo gazowe. Strony Porozumienia będą współpracować w zakresie prowadzenia działań edukacyjnych oraz wsparcia merytorycznego i ekonomicznego na wszystkich etapach realizacji inwestycji.

Klienci, którzy zrealizują zmianę systemu ogrzewania na gaz ziemny, będą mogli skorzystać z nagród motywacyjnych w wysokości do 500,00 zł. Jest to forma refundacji zakupu urządzeń grzewczych w ramach Akcji Promocyjnej związanej z ograniczaniem niskiej emisji.

Gmina Wasilków jest jednym z przedstawicieli samorządu terytorialnego współpracujących z PGNiG Obrót Detaliczny na rzecz poprawy jakości powietrza. Dotychczas Spółka zawarła podobne porozumienia między innymi z następującymi miastami i gminami: Kraków, Poznań, Jasło, Wałbrzych, Ostróda, Kościerzyna, Sopot, Gdynia, Chojnice, Kalisz, Leszno i Nowy Targ. Kooperacja z jednostkami samorządu terytorialnego wpisuje się w długofalowe działania Spółki na rzecz propagowania ekologicznych źródeł energii. PGNiG Obrót Detaliczny w 2014 roku zainaugurował cykliczną akcję promocyjną: „Gaz ziemny do ogrzewania to pieniądze dla Ciebie”. Głównym celem akcji, wspartej nagrodami pieniężnymi jest zachęcenie do zmiany nośnika energii na gaz ziemny. W pierwszym roku prowadzenia akcji 1 560 klientów zmieniło źródło ogrzewania na gaz ziemny. W 2015 r. na zmianę ogrzewania na gaz ziemny zdecydowało się 7 400 klientów.

źródło: wasilkow.pl 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments