Posiedzenia Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego

Trwają prace Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego 2021. Uzyskanie opinii członków zespołu na temat zgłoszonych projektów jest jednym z etapów weryfikacji wniosków złożonych przez białostoczan. Listę projektów zakwalifikowanych do głosowania poznamy w pierwszej połowie września.

W tym roku mieszkańcy Białegostoku złożyli 150 wniosków projektowych. Ze względu na sytuację epidemiczną termin składania wniosków został znacznie wydłużony (nabór trwał od 23 marca do 30 czerwca 2020 r.), jednak dalszy harmonogram prac nad analizą projektów nie uległ zmianie. Jednym z elementów tych prac są posiedzenia Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego 2021.

W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Prezydenta Miasta Białegostoku, przedstawiciele mieszkańców Białegostoku oraz przedstawiciel Rady Miasta Białegostoku. Członkowie zespołu rozpatrują i przegłosowują projekty, które wcześniej przeszły weryfikację formalną, a następnie zostały przeanalizowane pod względem merytorycznym przez pracowników departamentów Urzędu Miejskiego. Zdecydowana większość wniosków oceniana jest pozytywnie. Wnioskodawcy projektów zweryfikowanych negatywnie mogą jeszcze odwołać się od tej decyzji.

Na Budżet Obywatelski 2021 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł, w tym na projekty ogólnomiejskie – 4 mln zł i osiedlowe – 8 mln zł. Projekty zielonego budżetu można było zgłaszać w ramach obu kategorii. Zmianie uległy zasady dotyczące projektów zlokalizowanych na terenach szkolnych, które były przyjmowane wyłącznie w ramach kategorii projektów osiedlowych.

Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania zostanie przedstawiona w pierwszej połowie września 2020 r. Głosowanie mieszkańców odbędzie się między 1 a 15 października. Wyboru dokonają mieszkańcy Białegostoku. Ogłoszenie wyników planowane jest do 31 października.

oprac. Eliza Bilewicz-Roszkowska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments