Powstaje nowa droga w gminie Choroszcz na odcinku Łyski-Jeroniki

Nowa nawierzchnia i infrastruktura techniczna, nowa instalacja elektroenergetyczna, a także sieć sanitarna i szerokopasmowy Internet – w takie udogodnienia do końca października br. zostaną wyposażeni mieszkańcy gminy Choroszcz. 26 marca br. w Urzędzie Miejskim w Choroszczy podpisano umowę na budowę i przebudowę drogi gminnej na odcinku Choroszcz-Jeroniki-Łyski.

 

Umowę na budowę i przebudowę drogi gminnej Choroszcz-Jeroniki-Łyski podpisali przedstawiciele stron: ze strony zamawiającego – Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, przedstawiciele podmiotów współuczestniczących w inwestycji oraz współfinansujących ją: Maciej Żywno – marszałek Województwa Podlaskiego – w zakresie dostępu do szerokopasmowego internetu oraz Mariusz Wróbel – prezes Zakładu Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Choroszczy Spółka z o.o. w Choroszczy – w zakresie sieci kanalizacyjnej, a także Paweł Tomasza Duchnowski – reprezentujący wykonawcę robót budowlanych – firmę UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego.

 

Modernizacja tego odcinka w pierwszej kolejności w 2018 roku, będzie przebiegać od strony Łysek w kierunku Jeronik – wyjaśnia Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – Po to, aby mieszkańcom tego obszaru – położonego stosunkowo najbliżej gminy Białystok, lecz przez lata niedostatecznie doinwestowanego, umożliwić rozwój i komfort codziennego funkcjonowania.

 

Nowo powstająca droga w gminie Choroszcz realizowana jest w ramach projektu: „Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”. Nowy odcinek zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale także przebudowana zostanie cała infrastruktura techniczna drogi, wymieniona zostanie sieć elektroenergetyczna, zbudowana zostanie kanalizacja sanitarna (z odejściami bocznymi – tak, aby umożliwić mieszkańcom podłączenie się do sieci centralnej) wraz z koniecznymi przepustami,  powstaną chodniki dla pieszych oraz ścieżka rowerowa, przebudowie ulegnie też sieć internetowa w ramach projektu „Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej”.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments