Prace nad programem kulturalnym

O wynikach białostockiej diagnozy „DNA Miasta”, o stanie i jakości kultury w Białymstoku kolejny raz rozmawiali uczestnicy debaty w Famie i warsztatów w Galerii Arsenał. Spotkania zostały zorganizowane w ramach prac nad dokumentem „Program Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”.

W związku z opracowywaniem „Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” 21 lutego, w kawiarni Fama Białostockiego Ośrodka Kultury, odbyła się kolejna debata. Podczas spotkania omawiane były rekomendacje do programu, przygotowane przez Fundację Res Publica.

– W oparciu o wyniki diagnozy „DNA Miasta” zostały przedstawione rekomendacje do programu, m.in.: program wydarzeń kluczowych, zmiany w strukturze finansowania organizacji pozarządowych, program edukacji kulturalnej – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – W trakcie debaty dyskutowaliśmy o szczegółach zaproponowanych rozwiązań systemowych mających znaleźć się w programie kulturalnym.

W debacie uczestniczyło ok. 50 osób. Natomiast 22 lutego, na kolejnych warsztatach poświęconych tworzeniu programu, spotkali się przedstawiciele białostockich instytucji kultury i organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele władz miejskich.

Kolejna debata związana z tworzeniem programu została zaplanowana na 7 marca. Odbędzie się ona o godz. 18.00 w kawiarni Fama przy ul. Legionowej 5.

Zakończenie prac nad białostocką strategią planowane jest na maj 2018 r., a pierwsza wersja tego dokumentu zostanie zaprezentowana w drugiej połowie kwietnia.

Kamila Bogacewicz / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments