„Rodzina 500+” w Wasilkowie

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, w ramach której realizowany jest Program „Rodzina 500 plus” weszła w życie od kwietnia tego roku. Do 8 kwietnia przyjęto ponad 500 wniosków. Ustawodawca na wydanie decyzji i wypłatę świadczeń ustalił termin do końca czerwca br. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców, dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników MOPS pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych jest planowana na 19 kwietnia br.

Należy podkreślić, że przyjęcie wniosku jest pierwszym krokiem na etapie jego rozpatrzenia, kolejne to sprawdzenie prawidłowości wniosku, wprowadzenie do systemu, weryfikacja dochodów tam, gdzie są one podstawą uprawnień i następnie wydanie decyzji. Wnioski nieprawidłowo wypełnione nie mogą być rozpatrzone.

W pierwszej kolejności wypłata będzie dotyczyć wniosków, które zostały prawidłowo wypełnione, świadczenia nie są uzależnione od dochodu (drugie i kolejne dziecko) lub złożonych przez osoby pobierające świadczenia rodzinne, gdyż dochody tych osób są w bazie danych ośrodka oraz wniosków z dołączonym zaświadczeniem o dochodach.

W pozostałych sytuacjach dotyczących uprawnień do świadczenia na pierwsze dziecko uzależnionego od dochodu ośrodek w ramach prowadzonej działalności pozyska informację o dochodach poprzez wystąpienie do właściwego Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i po jej uzyskaniu wyda decyzję rozstrzygającą.

Wszystkie dane dotyczące realizacji świadczeń będą zawarte w decyzji przyznającej świadczenie. Przypominam, że w kwietniu ośrodek pracuje do godziny 1800 wyłączając dni wolne od pracy.

źródło: wasilkow.plrodzina 500+

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments