Rowerowy pociąg Przewozów Regionalnych

 

Ponad 100 rowerów w specjalnym pociągu Przewozów Regionalnych. Warszawscy licealiści pomagają bić rekordy przewozu rowerów.

 

W poniedziałek 13 czerwca uczniowie jednego z warszawskich liceów przyjechali na Podlasie pociągiem Przewozów Regionalnych. Każdy uczeń przywiózł ze sobą rower. W pociągu podróżowało ponad 100 uczniów, więc i rowerów było ponad 100, dokładnie – 110. W taki właśnie sposób licealiści kolejny raz dotarli na zieloną szkołę. Tym razem rowerowy pociąg dojechał do Czarnej Białostockiej i Sokółki.

 

Od kilku lat, pod koniec roku szkolnego, dyrekcja szkoły zamawia u nas specjalny pociąg, który bezpiecznie przewozi uczniów i wszystkie rowery. Aby rowery pomieściły się w pojeździe i podczas podróży nie doznały uszkodzeń, z jednego przedziału usuwane są siedzenia. W tym przedziale złożone są jednoślady, a uczniowie mają do dyspozycji pozostałą część składu – powiedziała Elżbieta Załuska, dyrektor podlaskiego oddziału, który realizował to niezwykłe zlecenie.

 

Jak twierdzą organizatorzy, taki środek transportu, jakim jest pociąg, zapewnia bezpieczną i wygodną podróż i uczniom, i ich rowerom. Przyjeżdżają na Podlasie, żeby aktywnie spędzić czas. Wolą wycieczki kolejowo-rowerowe niż autokarowe.

 

zdjęcia: Przewozy Regionalne
Rowery 005 Rowery 008

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments