Sebastian Batkowski zwycięża w  Gdańsku i umacnia się na pozycji lidera krajowego rankingu!

Po wakacyjnej przerwie w miniony weekend do rywalizacji powrócili polscy bilardziści. W gdańskim klubie bilardowym „Green Club” odbył się piąty w tym roku rankingowy turniej Grand Prix Polski Wik Pol Tour. W stawce blisko 80 zawodników z całej Polski znaleźli się reprezentanci naszego klubu: Sebastian Batkowski i Karol Zielenkiewicz. Sebastian Batkowski zaprezentował bilard na najwyższym europejskim poziomie zdobywając złoty medal.

W pokonanym polu pozostawił całą czołówkę polskich bilardzistów. Sebastian w półfinale pokonał Mariusza Skonecznego z Duetu LipińskiTomaszów Mazowiecki , a w finale Mieszka Fortuńskiego z DSB Folie Bieruń obaj to drużynowi Mistrzowie Europy. Dodajmy że przed rokiem w Gdańsku również zwyciężył Batkowski w finale z Mieszkiem Fortuńskim. Sebastian po 5 turniejachGrand Prix Polski umocnił się na pozycji lidera Krajowego Rankingu . Karol Zielenkiewicz jeden z najmłodszych uczestników turnieju nie przebrnął rundy grupowej. Z przyczyn zawodowych w Gdańsku nie wystartowali pozostali zawodnicy sokólskiej kadry.

Już w najbliższy weekend, II ligowa drużyna LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka II zmierzy się z drużyną z Białegostoku, natomiast w dniach 26-28 września I drużyna LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka rozegra kolejne spotkania w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej, tym razem miejscem rywalizacji Ekstraklasy będzie Tczew. Zmagania bilardzistów możemy na żywo oglądać w TVSports , oraz powtórki na SPORTKLUBIE .

Na zdjęciach;

1 i 2- Zwycięzca Sebastian Batkowski – LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka.

3- Medaliści Grand Prix Polski Wik Pol Tour..

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments