Siódmy Orszak Trzech Króli

W niedzielę (6 stycznia) ulicami Białegostoku przeszedł Orszak Trzech Króli. W tych uroczystych obchodach święta Objawienia Pańskiego białostoczanie uczestniczyli już po raz siódmy. Tegoroczne motto orszaku nawiązywało do słów świętego Jana Pawła II dotyczących odnowy oblicza ziemi.

Wczorajszy Orszak Trzech Króli symbolicznie zaniósł do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza Ziemi, naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas. Orszak wyruszył z dziedzińca Pałacu Branickich. Kolejne przystanki orszaku przedstawiały sceny: „Pasterze pod Giewontem” (przy Galerii im. Sleńdzińskich), „Gospoda” (przed kinem Forum), „Dwór Heroda” (Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów), „Walka Dobra ze Złem” (skrzyżowanie Rynku Kościuszki z ul. I. Malmeda), „Brama Anielska” (przy Astorii), „Stajenka z nowonarodzonym Chrystusem” (przy Archikatedrze Białostockiej). Uroczystość zakończyła msza św. w katedrze, która odbyła się o godz. 14.00.

Orszak Trzech Króli to lokalna i oddolna inicjatywa, organizowana w Białymstoku przez ostatnie siedem lat. Współorganizatorem tego wydarzenia już po raz drugi było Miasto. Orszak to przykład partnerskiej współpracy wielu podmiotów i instytucji, która jednocześnie promuje wizerunek Białegostoku jako miasta kultywującego tradycje, uczestniczącego w wielopokoleniowym wysiłku wychowawczym i wspierającego wartości rodzinne. W organizację zaangażowały się białostockie szkoły, przedszkola i domy kultury, a także wspólnoty i ruchy katolickie oraz osoby prywatne.

(oprac. Agnieszka Błachowska)

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments