Smart City Białystok

O gospodarczej, technologicznej i społecznej transformacji naszego miasta w inteligentną aglomerację przyszłości rozmawiano dziś (16 października) w Białymstoku. Odbyła się konferencja „Smart City Białystok – człowiek, miasto, technologia”.

We wtorek (16 października) na auli Uniwersytetu w Białymstoku zorganizowano konferencję „Smart City Białystok”. Wydarzenie miało charakter otwarty i było skierowane do szerokiego grona odbiorców – kadry zarządzającej w jednostkach samorządu terytorialnego, mieszkańców, przedstawicieli NGO i biznesu.

Głównym celem konferencji była prezentacja idei Smart City, rozmowa o wpływie technologii informacyjno-komunikacyjnych na funkcjonowanie miasta i jego mieszańców.

– Dzisiejsze spotkanie stało się platformą wymiany dobrych praktyk, doświadczeń, inteligentnych rozwiązań, wspierających rozwój polskich miast – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – W naszym mieście pracujemy nad stworzeniem kompleksowej strategii „Smart City” na najbliższe lata. Nieustannie pracujemy nad poprawą jakości życia białostoczan.

Podczas konferencji o swoich doświadczeniach opowiedzieli prelegenci z wiodących firm technologicznych, miejskich stowarzyszeń i środowisk naukowych. Wystąpili m.in. eksperci z Orange Polska, Intratel, Szkoły Głównej Handlowej, Rowerowego Białegostoku. Odbyła się też dyskusja pod hasłem: „Kiedy możemy powiedzieć, że City jest Smart?”.

W ramach wydarzenia planowany jest również Hackathon, podczas którego młodzi programiści zmierzą się z zadaniem wspierającym ewolucję Białegostoku w Smart City. Więcej informacji o tym konkursie znajduje się na stronie www.hackaton.evenea.pl.

Organizatorami „Smart City Białystok” są Prezydent Miasta Białegostoku, Klaster Technologiczny INFOTECH i Uniwersytet w Białymstoku.

Kamila Bogacewicz

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments