Sobotnie wizyty w urzędzie

W minioną sobotę (11 sierpnia) około 200 mieszkańców Białegostoku skorzystało z „dnia otwartego” i załatwiło sprawy w Urzędzie Miejskim przy ul. J.K. Branickiego 3/5. Do dyspozycji białostoczan byli pracownicy Departamentu Obsługi Mieszkańców i Urzędu Stanu Cywilnego. Można było również dodzwonić się na miejską infolinię – tel. 85 879 7979, z czego skorzystało ok. 20 osób.

Dzięki temu, że urząd był otwarty w minioną sobotę białostoczanie mogli załatwić swoje urzędowe sprawy. Najwięcej osób zgłosiło się do referatów: rejestracji pojazdów – ok. 110 osób oraz ewidencji ludności – ok. 35 osób. W sprawie dowodów tożsamości do urzędu przyszło prawie 30 osób, a w sprawie praw jazdy – 5. Również kilku przedsiębiorców zdecydowało się na załatwienie swoich spraw w sobotę, w Referacie Obsługi Przedsiębiorców.

Dzięki otwartej sobocie w urzędzie mieszkańcy Białegostoku zyskali dodatkowy czas na załatwienie spraw związanych m.in. z rejestracją pojazdu i wymianą dokumentów, na złożenie wniosku o nowy dowód osobisty czy odbiór gotowego dokumentu. Miniona otwarta sobota była dodatkową propozycją dla białostoczan, którzy w okresie wakacyjnym częściej załatwiają sprawy urzędowe. Ponadto przyspieszyła obsługę w Referacie Rejestracji Pojazdów, utrudnioną z powodu powtarzających się awarii rządowego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0).

Przypominamy, że również ostatnia sobota miesiąca (25 sierpnia) będzie dniem otwartym w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Jak co miesiąc, w jedną sobotę białostoczanie będą mogli załatwić sprawy w Departamencie Obsługi Mieszkańców oraz Urzędzie Stanu Cywilnego (w godz. 8.00-12.00). W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia – nr tel. 85 879 79 79.

Kolejne otwarte soboty odbędą się: 29 września, 20 października, 24 listopada i 15 grudnia.

Agnieszka Błachowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments