Sokólscy dzielnicowi spotykają się ze społeczeństwem w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”

Okres zimowy to czas szczególnie trudny do przetrwania dla osób bezdomnych, samotnych, starszych czy nadużywających alkoholu. W związku z nadchodzą falą mrozów oraz znacznego spadku temperatur sokólscy dzielnicowi stale utrzymują bliski kontakt ze społecznością lokalną, jak też z instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. W codziennej służbie sprawdzają również miejsca zamieszkania osób narażonych na wychłodzenie.

W okresie zimowym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce systematycznie realizują działania mające na celu pomóc potrzebującym. W ramach programu  "Nie bądźmy obojętni" odwiedzają osoby szczególnie narażone na wychłodzenie w okresie spadku temperatur. Wczoraj mundurowi kolejny raz realizowali zadania i odwiedzali osoby w trudnej sytuacji życiowej, schorowane i samotne sprawdzając, czy mieszkańcy zaopatrzeni są w opał, ciepłe ubrania oraz pożywienie. Szczególnej kontroli poddane były też miejsca, gdzie mogą chronić się osoby bezdomne, jak pustostany czy klatki schodowe. Osobom potrzebującym na bieżąco przekazywane były informacje, gdzie mogą szukać doraźnej pomocy, aby przetrwać trwającą zimę.

128-103963

W związku z nadchodzącą falą mrozów funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do policji pod numer 997 lub 112 czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby pomocowe. Jeden telefon może uratować komuś życie.

źródło: sokolka.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments