Sokólscy mundurowi oddali krew w akcji „SpoKREWnieni służbą”

  Dziś w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce i funkcjonariuszami Straży Granicznej z Kuźnicy zdali honorowo krew.

Dziś rano w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sokółce funkcjonariusze oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce podzielili się najcenniejszym darem w postaci własnej krwi.

  W działania włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce oraz Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. W ten sposób sokólscy policjanci włączyli się w ogólnopolską zbiórką krwi, która rozpoczęła się 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i potrwa do końca miesiąca. Akcję objęło patronatem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców. 

  Aby zostać dawcą, trzeba mieć ukończone 18 lat. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość i nr PESEL. W dniu oddania krwi należy zjeść rano lekki posiłek.

źródlo: sokolka.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments