Spotkanie autorskie on-line z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi

Klimat się ociepla czy ochładza? Szczepionki chronią czy szkodzą? Czy chemtrails to trujące smugi chemiczne? Co jest prawdą, a co fake newsem? Sprawdź, odwiedzając 8 czerwca o godz. 17.00 fanpage Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), gdzie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Anatomia fake newsów, czyli co mają wspólnego macedońskie nastolatki i elektrownia w Fukushimie?” z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, autorami bloga Crazy Nauka.

Nasi goście zaprezentują swoją książkę „Fakt, nie mit”, zwracając uwagę czytelników na niebezpieczeństwa, jakie stwarzają wszechobecne w nauce, tzw. fake newsy.

Spotkanie skierowane jest głównie do młodzieży, choć tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych.

Nagranie ze spotkania będzie dostępne na fanpage’u Książnicy Podlaskiej przez 30 dni.

Aleksandra i Piotr Stanisławscy – małżeństwo od lat piszące o nauce, twórcy bloga Crazy Nauka, dziennikarze naukowi z powołania, autorzy książki „Fakt, nie mit”. Laureaci POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w 2020 roku za bloga Crazy Nauka oraz audycję „Homo Science” w radiu TOK FM, zdobywcy nagrody Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce. 

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu czytelniczego „Z książką w podróż do świata nauki”, dofinansowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2020”.

Współorganizatorzy w realizacji zadania „Z książką w podróż do świata nauki”: Podlaski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments