Spotkanie autorskie z Judytą Sierakowską

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

26 lutego 2020 r. o godz. 17.00 gościem Książnicy Podlaskiej będzie Judyta Sierakowska – reporterka, podróżniczka, z wykształcenia socjolożka. Publikowała m.in. w „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Życiu Warszawy”, „Bloomberg Businessweek Polska”, „Dużym Formacie” czy „Focusie”.

Za reportaż Władcy „jamników” („Puls Biznesu Weekend”) opowiadający historię twórców autobusowej potęgi „Solaris”, została nominowana do nagrody Grand Press 2012.

Współautorka książek Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani: Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów, 12 ważnych odpowiedzi (2012), Twarze Sukcesu. Zespół Downa (2014), Rysa na raju (2015); redaktorka i współautorka: Listy obecności 2. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci (2017).

Autorka książki Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina – kilka miesięcy mieszkała w Komracie, stolicy Gagauzji, gdzie uczyła dzieci języka polskiego, a dorosłych przygotowała do egzaminu na Kartę Polaka. Wszyscy zdali.

(źródło: Judyta Sierakowska)

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej Judyta Sierakowska opowie m. in. o swojej najnowszej książce Nikt nie słucha. Reportaże o disco-polo (2019).

Spotkanie autorskie z Judytą Sierakowską odbędzie się 26 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments