Spotkanie autorskie z Krzysztofem Szubzdą
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Szubzdą – pisarzem, kabareciarzem, dziennikarzem.
Będzie m.in. o książkach, konferansjerce czyli… „O życiu ze śmiertelnie poważnym humorem”*

16 lutego (piątek), godz. 17.00, Kamienica Tyzenhauza
***

Krzysztof Szubzda urodził się w 1975 roku w Białymstoku. Choć najwięcej osób kojarzy go z występami kabaretowymi, jest człowiekiem wielu profesji.

„Szubzda to polski aktor kabaretowy i satyryk, ale także konferansjer, pisarz i dziennikarz, z wykształcenia prawnik. Zanim rozpoczął swoją przygodę z występami przed publicznością, imał się różnych zawodów, także poza granicami kraju. Swoją karierę zaczynał w 1995 roku w Kabarecie Widelec, pochodzącym z Białegostoku.
W 2001 roku udało mu się zająć drugie miejsce w Turnieju Łgarzy w Bogatyni. Od 2002 do 2003 roku występował w Kabarecie Hrabi.  Trzy lata później stał się współtwórcą audycji radiowej „Satyrday”. Uważa się go za jednego z pionierów polskiej audio deskrypcji. „Statyści” to pełnometrażowy film fabularny, który został przez niego audiodeskrybowany jako pierwszy.

Wśród publikacji Krzysztofa Szubzdy znajdują się „Legendy Białostockie, czyli wielce osobliwe zebranie historyj i poemów objaśniających dziwa i niezwykłości letkie do napotkania w mieście Białymstoku”, a także zbiór felietonów „Co w trawie piszczy”. Przygotował też szereg felietonów do radiowej Trójki, „Kuriera Porannego” oraz „Charakterów”. Jest również autorem książki *„O życiu ze śmiertelnie poważnym humorem”, w której znajdują się teksty dotyczące wielu istotnych tematów o różnym charakterze. Między innymi znalazły się wśród nich 500+, przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego czy praca w korporacji i sukces w życiu.”

Sokólski Ośrodek Kultury 

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments