Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo)

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

25 kwietnia o godz. 17.00 gościem Książnicy Podlaskiej będzie wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek i pisarz Paweł Sołtys, znany jako Pablopavo. Kojarzony z takimi projektami muzycznymi, jak: Vavamuffin, Ludziki czy Zjednoczenie Soundsystem.

W 2017r., nakładem Wydawnictwa Czarne, ukazał się jego debiut książkowy – zbiór opowiadań „Mikrotyki”.

Krzysztof Varga o książce „Mikrotyki” Pawła Sołtysa:

„(…) Mikrotyki podążają śladem piosenek Pablopavo, zawsze przecież skupiających się na szarych bohaterach codzienności, lecz właśnie w tych, dla nas często niezauważalnych ludziach zawiera się opowieść o świecie.

A prawdziwa historia dzieje się w blokach na Stegnach bądź w kamienicach Grochowa, bohaterami zaś są zwykli ludzie, tworzący historię miasta, choć w drugim planie – Sołtys ma rzadką umiejętność i wrażliwość dostrzegania codzienności i zwykłości. Bo jeśli można w zwykłości zamknąć historię świata, to Sołtys robi właśnie to”.

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem odbędzie się 25 kwietnia 2018r., o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

zdjęcie: Monika Sołtys

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments