Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

9 lutego 2018 r. na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyło się spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem, pisarzem i publicystą Szymonem Hołownią. Jak przewidywaliśmy, wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem – aula M-GCKiS szybko wypełniła się po brzegi. W spotkaniu uczestniczyło grubo ponad 100 osób.

Kierownik Biblioteki Publicznej w Choroszczy Elżbieta Wróblewska powitała autora, przypominając, że jest on gościem w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który rozpoczął działalność w naszej bibliotece w 2009 r. W przyszłym roku obchodzić więc będziemy 10-lecie istnienia Klubu.

Spotkanie z Szymonem Hołownią poprowadził Andrzej Bajguz – dziennikarz Polskiego Radia Białystok. Przypomnijmy, że Szymon Hołownia to popularny i ceniony dziennikarz oraz pisarz – znany z popularyzacji tematów związanych z religią katolicką oraz występów w telewizji. To także działacz społeczny, założyciel Fundacji Kasisi niosącej pomoc dla Domu Dziecka Kasisi w Zambii.

Podczas spotkania Hołownia opowiadał o swojej najnowszej książce „Święci pierwszego kontaktu”, która opisuje sylwetki kilkudziesięciu świętych, gotowych, by nieść pomoc w nawet najbardziej nietypowych sprawach. Autor zdradził, których świętych lubi najbardziej. Otwarcie mówił o swojej wierze i potrzebie dzielenia się nią podczas prowadzonych przez siebie rekolekcji.

Pisarz dużo mówił o swojej działalności w ramach fundacji, podkreślając, że niesienie dobra i pomaganie innym jest integralną częścią wiary. Hołownia opowiadał o trudnej sytuacji w Afryce – o potrzebie stworzenia tam żłobków, przedszkoli czy szpitali. Zdradził, że za własne pieniądze kupił inkubator dla jednego z afrykańskich szpitali. Zachęcał do wspierania fundacji niosących pomoc w Afryce, choćby poprzez wpłacanie 5 zł na ich konto w każdy piątek.

Podczas spotkania sprzedawane były kalendarze i książki Szymona Hołowni, z których dochód został przekazany na rzecz Fundacji Dobra Fabryka. Na koniec autor chętnie podpisywał swoje książki oraz pozował do zdjęć.

źródło: Biblioteka Publiczna w Choroszczy/IH

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments