Spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem

Po raz kolejny odwiedzi nas Wojciech Koronkiewicz tym razem opowie o najnowszym tytule „Pływające krowy, czyli zdrowo zakręconego Podlasia i nie mniej zakręconej Suwalszczyzny część druga”.

Zapraszamy 10 listopada (piątek, godz. 17.00), do sali konferencyjnej w Kamienicy Tyzenhauza /ul. Marsz. J. Piłsudskiego 1/. Książkę będzie można zakupić i otrzymać wpis odautorski.

„Pływające krowy…” to kontynuacja cieszącego się popularnością tytułu „Podlasie zdrowo zakręcone, Podroż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków”, to fokus na wyjątkowe podlaskie miejsca, ludzi, smaki… te rozpoznawalne i te – nieoczywiste.

Książka pachnie ziołami („Zielska Kolonia Agnieszki”), zdrowymi kiszonkami, rzemieślniczymi olejami, serami (Serowar sokólski) i chlebem według dawnych receptur, ale także… drewnem, w którym tworzy ludowe zabawki Marek Szyszko.

Ta pozycja ucieszy zarówno autochtonów jak i turystów, każdy mini rozdział kończy się adresem odwiedzanego przez autora miejsca.

***

Wojciech Koronkiewicz, rocznik ‘69

białostoczanin, pisarz, dziennikarz, felietonista, poeta, filmowiec, ekolog, aktywista, cyklista. Spod jego pióra wyszły książki pt. „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia” (2020 r.), „Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków” (2021 r.), „Nie zbiera się jabłek z tego sadu. Podróż do grobów, duchów i ukrytych skarbów Podlasia” (2022 r.).

Sokólski Ośrodek Kultury

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments