Spotkanie „Jak pasja zmienia człowieka” w Bibliotece Publicznej w Sokółce

20 listopada 2019 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła Karola Dziedziula, 29-latka pochodzącego z Sokółki. Na co dzień zajmuje on się wyrobami reklamowymi z plexi. W ramach hobby uwielbia uprawiać sport. W pojedynkę objechał Polskę dookoła. Spełnił swoje marzenie, a jednocześnie pomógł potrzebującemu. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Jak pasja zmienia człowieka – Podróż dookoła Polski w szczytnym celu”.

W ramach projektu w naszej placówce odbyły się dwa spotkania. W południe Karol Dziedziul spotkał się z młodzieżą z klasy I TR/TH ZSR w Sokółce. Natomiast wieczorem z mieszkańcami Sokółki i okolic.

Z niesamowitą pasją opowiadał o swojej podróży i duchowej przemianie. Przejechał 4168 kilometrów. Zajęło mu to 43 dni. Nie miał konkretnego planu, to jego organizm wyznaczał mu ile kilometrów przejedzie każdego dnia. Mnóstwo osób śledziło jego wyprawę z zapartym tchem. Nie obyło się bez komplikacji i momentów załamania, ale Karol skupił się głównie na pozytywach. Wrócił wykończony, jednak bez wahania powtórzyłby tę wyprawę jeszcze raz. Na swojej trasie poznał wspaniałych ludzi, o których opowiedział słuchaczom. Fotorelacja, którą przygotował pokazała, że Polska jest krajem, który zdecydowanie warto zwiedzić. Krajobrazy są przepiękne, a zwiedzanie świata z poziomu siodełka rowerowego to możliwość spojrzenia na otoczenie z nieco innej perspektywy.

Karolowi towarzyszył jego przyjaciel Marcin Pogorzelski. W trakcie trwania wyprawy wspierał go oraz relacjonował na bieżąco każdy dzień rowerowej przeprawy. Częste rozmowy, trwające nawet do rana, umocniły ich przyjaźń i zmotywowały obu Panów do tego, aby w przyszłości nadal współpracować i pomagać innym.

Dziękujemy serdecznie naszym gościom oraz wszystkim, którzy towarzyszyli nam tego listopadowego wieczoru.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Jesienne spotkania z biblioteką”, dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie XII 2019, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Materiały: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments