Stypendia dla młodych twórców

Młodzi ludzie zajmujący się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami do końca listopada mogą wnioskować o stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku na 2019 rok.

Stypendia są przyznawane osobom działającym na terenie Białegostoku, które nie ukończyły 35 roku życia, w następujących dziedzinach: fotografia, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, sztuka estradowa, sztuka filmowa, sztuki wizualne, taniec, teatr i upowszechnianie kultury. Wsparcie można uzyskać albo na cały 2019 rok, albo na pierwsze półrocze: od 1 stycznia do 30 czerwca.

– Twórców z naszego miasta zapraszamy do ubiegania się o stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Stypendia skierowane do młodych twórców przyznawane są od 2007 roku. Przez ostatnie lata przyznaliśmy ponad dwieście takich stypendiów o łącznej wartości ok. 1,7 mln zł.

Wzór wniosku oraz szczegółowe informacje dotyczące przyznawania stypendiów znajdują się na stronie www.stypendia-bialystok.pl (w dziale: Młodzi twórcy). Wnioski (z dopiskiem „stypendia”) należy kierować na adres: Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 8, 15-950 Białystok lub składać w sekretariacie departamentu (ul. Słonimska 8, II piętro pok. 205) do 30 listopada. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 85 879 73 56.

Przy rozpatrywaniu wniosków szczególny nacisk będzie położony na projekty, w których wybrana przez wnioskodawcę metoda i sposób realizacji potwierdzają jego rozwój twórczy. Przedsięwzięcia powinny charakteryzować się m.in. oryginalnością koncepcji i nowatorstwem, możliwością publicznej prezentacji efektów. Wytworzone dzieła (np. publikacje, albumy muzyczne), dobra kultury lub inne wyniki uzyskane dzięki realizacji stypendium nie podlegają sprzedaży.

Miasto Białystok od dawna regularnie wspiera twórców zajmujących się działalnością artystyczną i upowszechnianiem kultury. W naszym mieście przyznawane są stypendia dla twórców profesjonalnych (nabór trwa do 31 października) i młodych. Dzięki wsparciu finansowemu Miasta realizowane są ciekawe pomysły i projekty.

Kamila Bogacewicz

źródło: bialystok.pl 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments