Sukces Klepaczanek

5 lutego 2017 roku w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się XXIX Spotkanie Zespołów i Grup Kolędniczych z całego województwa. Wydarzenie to organizowane jest przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury wraz z Hajnowskim Domem Kultury.

W tym roku zaprezentowało się dziewiętnaście zespołów. Klepaczanki odśpiewały dwie stare kolędy: „Cztery lata zawszem pasał” oraz „Czas radości wesołości”. Komisja oceniająca w składzie: Zygmunt Ciesielski – etnograf, Teresa Pardo – folklorystka, Karolina Radłowska – etnografka z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, Cezary Jan Mielko – dyrektor WOAKu oraz muzyk, przyznała Klepaczankom II miejsce! Uznano, że w tym roku wszystkie grupy prezentowały wysoki poziom, stąd też nagrody podzielono między dziewięć zespołów.

Spotkanie odbywające się w Hajnówce ma za sobą długą tradycję, pierwsze zostało zorganizowane w 1973 roku w Białymstoku, a głównym inicjatorem był etnograf Zygmunt Ciesielski. W późniejszych latach przegląd ten odbywał się m.in. w Białymstoku, Mońkach, Uhowie, Kalinówce. Cała impreza ma na celu przekazywanie oraz promocję tradycyjnych form kolędowania.

Do zespołu Klepaczanki wciąż można dołączyć. Niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku. Wystarczą tylko chęci do wspólnego śpiewania i wolny czas w środy od godz. 17 do 19. Spotkania odbywają się w remizie w Klepaczach. Zespół działa pod opieką i przy wsparciu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Zapraszamy.

źródło: Gazeta w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments