Super Brygada BCO rusza w trasę!

W najbliższych dniach „Super Brygada BCO” rusza w trasę! Dwa auta w ramach bezpłatnego wynajmu na walkę z koronawirusem przekazał dziś naszemu Centrum Adam Czaczkowski, Prezes Zarządu PHUP Motozbyt Sp. z o.o.:

Przekazaliśmy dwa auta osobowe z pełnym bakiem benzyny, z kartą flotową na czas na razie nieokreślony. Zobaczymy, na jaki okres to będzie potrzebne. Co więcej, w bagażniku każdego auta są specjalne pokrowce jednorazowe do tego, żeby nie pozwolić, żeby wirus na różnych rzeczach się pojawił. Takie centra onkologiczne są najbardziej narażone, najwięcej osób jest tutaj z najmniejszą odpornością, więc postanowiliśmy pomóc.

Samochody ułatwią „Super brygadzie BCO” przemieszczanie się do pacjentów do planowanych hospitalizacji na oddziałach szpitalnych BCO i pobieranie wymazów na obecność COVID-19.

Dr Dorota Kazberuk, p.o. z-cy dyrektora BCO ds. lecznictwa: Samochody będą pomagały nam w zachowaniu bezpieczeństwa leczenia, czyli będą nam służyły do tego, by wozić testy do odpowiednich laboratoriów i żeby jeździć do pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą do nas przyjechać przed planowanym leczeniem onkologicznym w celu wykonania testu. Białostockie Centrum Onkologii pracuje pełną parą, ale naszym obowiązkiem jest też zachowanie bezpieczeństwa naszych pacjentów, ale i naszych pracowników. Przede wszystkim nie dopuszczenie do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się wirusa w naszym szpitalu. Myślimy, że będzie to ok. 500-600 testów miesięcznie. Mamy na myśli pacjentów, którzy dopiero wchodzą w cykl systematycznego leczenia onkologicznego.

W skład brygady wejdą odpowiednio zabezpieczeni i przeszkoleni z pobierania wymazów pielęgniarka/pielęgniarz ew. laborant, a także kierowca.

dr Piotr Kosiorek, kierownik Izby Przyjęć BCO: Są to osoby, które się zgłosiły dobrowolnie i mają duże doświadczenie. Wcześniej dociera informacja do pacjenta, kiedy będzie mógł nas przyjąć. Pacjent czeka na nas w domu lub w pomieszczeniu dla siebie bezpiecznym i przy całkowitej i dobrowolnej zgodzie pacjenta zostanie pobrany wymaz. Mamy możliwość pobierania wymazów z różnych otworów, m.in. takim otworem, który jest dla nas dobry jest nosogardło. Panująca pandemia wymusza na nas, żebyśmy robili wymazy dużo wcześniej, mając na celu poprawę bezpieczeństwa naszych pacjentów i nas samych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments