Święta majowe w Białymstoku

W tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja będziemy obchodzić inaczej niż co roku. Ze względu na pandemię nie będzie miejskich uroczystości. Prezydent Białegostoku zachęca jednak mieszkańców do dekorowania okien i balkonów flagami.

Początek maja każdego roku był w naszym mieście okazją do radosnego świętowania w licznym gronie mieszkańców, harcerzy, kombatantów, służb mundurowych, władz miasta i województwa. Po raz pierwszy od wielu lat te święta obchodzimy w obliczu zagrożenia i troski o to, co przyniosą następne dni. Ze względu na zagrożenie koronawirusem 2 i 3 maja Miasto nie organizuje żadnych uroczystości z udziałem mieszkańców.

– Te dni będą wyglądały zupełnie inaczej, niż zawsze – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Niech wyrazem naszego upamiętnienia majowych świąt będą biało- czerwone flagi. Wywieśmy w oknach nasze narodowe barwy z wiarą, że dobre, spokojne czasy jeszcze wrócą. Niech te sztandary będą symbolem naszej siły i przekonania, że wszystko czego teraz doświadczamy, uczyni nas lepszymi, mądrzejszymi i silniejszymi.  

3 maja, w 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, prezydent złoży wieniec przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Flaga na maszcie stojącym przy tym pomniku będzie 2 i 3 maja podniesiona. A mieszkańców zachęcamy do dekorowania domów – okien, balkonów, tarasów biało-czerwonymi chorągwiami.

Anna Kowalska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments