Święto 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego

W niedzielę (16 czerwca) swoje święto będzie obchodzić 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy. Tego dnia wypada 10 rocznica utworzenia jednostki. Z tej okazji na mieszkańców miasta będzie czekać wiele atrakcji.

Obchody 10. rocznicy utworzenia 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego rozpoczną się o godz. 11.00 mszą świętą w intencji jednostki. Nabożeństwo odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP. Następnie o godz. 12.30 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczysty apel. Na dziedzińcu Pałacu Branickich o godz. 14.00 wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, a mieszkańcy poczęstują się rocznicowym tortem.

– 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy to część naszej lokalnej społeczności. Żołnierze uczestniczą w wielu ważnych dla miasta wydarzeniach. Z okazji 10. rocznicy utworzenia jednostki serdecznie gratuluję dotychczasowego odpowiedzialnego pełnienia służby i życzę kolejnych sukcesów – mówi Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Organizatorzy zapraszają też wszystkich chętnych do udziału w festynie rodzinnym, który rozpocznie się o godz. 15.30 na Rynku Kościuszki. Wśród atrakcji będą m.in. występy artystyczne, wioska dziecięca i pokazy sprzętu. Przy takiej okazji oczywiście nie zabraknie też wojskowej grochówki i pachnącego chleba z piekarni.

źródło: Agnieszka Błachowska, bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments