Szkoły, przedszkola i żłobki ponownie otwarte

Dziś (25 maja ) najmłodsi uczniowie wrócili do szkół w Białymstoku. Po ponad dwóch miesiącach przerwy otwarte zostały również przedszkola i żłobki. Nie wszyscy rodzice którzy zadeklarowali, wysłali do placówek swoje dzieci.

Dziś (25.05) do żłobków w Białymstoku przyszło 325 dzieci z 392, których rodzice zadeklarowali chęć wysłania ich placówek. W żłobkach samorządowych do tej pory było ok. 1,1 tys. miejsc. Miasto, zgodnie z nowymi wytycznymi, w czasie ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa utworzyło 429 miejsc.

Przed epidemią koronawirusa w przedszkolach było dostępnych ok. 10,3 tys. miejsc.  Zgodnie z nowym reżimem sanitarnym w tych jednostkach jest ich dostępnych ok. 4,1 tys. Dziś (25.05) do placówek w Białymstoku przyszło 2094 przedszkolaków z 3112 dzieci, których rodzice zadeklarowali chęć wysłania ich placówek.

Do szkół podstawowych w Białymstoku na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze wróciło dziś w sumie 420 dzieci z 1334, których rodzice zgłosili chęć wysłania ich szkoły. W Białymstoku wszystkich uczniów klas 1-3 jest prawie 8 tys.

Uczniowie klas VIII mogą od dziś korzystać również ze szkolnych konsultacji z wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych, z których 16-18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Spośród ok. 2,3 tys. uczniów prawie połowa (1178) zadeklarowała uczestnictwo w takich konsultacjach. Dziś przyszło 240 uczniów.

Miejskie placówki wznowiły pracę zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Eliza Bilewicz-Roszkowska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments