„Tak – dla rzetelnej komunikacji”

Bez fake newsów, trolli i hejtu. Z otwartą głową, wzajemnym szacunkiem i uczciwą dyskusją. Taka powinna być kampania w Białymstoku. Nie powielajmy złych wzorców rodem z Wiejskiej. Róbmy swoje!

27 sierpnia 2018 r. senator Tadeusz Arłukowicz, kandydat na Prezydenta Miasta Białegostoku, otworzył swoje biuro wyborcze na ul.Lipowej 19/21. Jak mówił, wybór lokalizacji lokalu ma zapewnić mieszkańcom komfortowe warunki rozmowy z kandydatami Komitetu „Białystok na TAK”. Ten kierunek ma być zresztą kontynuowany. „Jeżeli mieszkańcy obdarzą mnie zaufaniem, i zaoferują mi pracę prezydenta miasta, już dziś deklaruję, że nie będę ich przyjmować w gabinecie za na 4 piętrze, ale na parterze urzędu, a na każdym osiedlu powstaną punkty obsługi interesantów, punkty konsultacyjne, tak aby urząd wychodził do białostoczan, a nie odwrotnie.” – podkreślał Tadeusz Arłukowicz.

Jednocześnie ogłosił, że w trosce o rzetelność komunikacji w czasie kampanii wyborczej, Komitet będzie przyznawał „antynagrody” Pinokio 2018, dla autorów fake newsów i informacji wprowadzających w błąd, zwłaszcza w mediach społecznościowych. „ Po naszym ostatnim apelu o konieczności szanowania wyborców i prowadzenia wyborczej gry fair okazało się, że nie wszyscy podzielają nasze stanowisko. Jest mi tym bardziej przykro, że przodują w tym młodzi działacze PO, których znałem jako osoby miłe, sympatyczne i zaangażowane w pozytywny sposób, nie wiem co się zmieniło i nie chcę tego komentować, zostawię ocenę wyborcom. Moim marzeniem jest to aby zabrakło nam kandydatów do tej „nagrody” Pinokia.”

Zaskoczeniem była wizyta na otwarciu lokalu wyborczego komitetu „Białystok na TAK” Włodzimierza Kusaka, radnego PO i wieloletniego Przewodniczącego Rady Miasta, który podpisał Kodeks Dobrych Praktyk Wyborczych i zaapelował o prowadzenie kampanii zgodnie z jego wytycznymi.

„To, co się działo w mijającej kadencji było paraliżujące, to najgorsza kadencja Rady Miasta jaką pamiętam. Znacznie skuteczniej działał samorząd Białegostoku w kadencji 2006-2010, kiedy mimo że nie posiadaliśmy większości w Radzie, to udało się zrealizować program samorządowy w 100%. To w dużej mierze zasługa Tadeusza Arłukowicza, który był współtwórcą programu samorządowego na lata 2006-2010, a jednocześnie jako przewodniczący PO odpowiadał za stabilny układ polityczny.” – wyjaśniał Włodzimierz Kusak. Dodał, że kibicuje Tadeuszowi Arłukowiczowi w tych wyborach bo jest on nie tylko sprawnym politykiem, ale także dobrym człowiekiem, który łączy, a nie dzieli i potrafi porozumieć się z każdym środowiskiem.

Tadeusz Arłukowicz pokazał też zarys programu samorządowego na lata 2018-2024 i zaprosił na prezentację jego głównych założeń w środę 29 sierpnia.

Biuro wyborcze Komitetu „Białystok na TAK” na ulicy Lipowej 19/21 będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Sam kandydat na Prezydenta będzie w nim dyżurował codziennie w godzinach 11.00-12.00, a dla osób które mają czas po południu – 17.00-18.00.

Z czasem, kiedy obowiązków w kampanii może być więcej, w tych godzinach będą dyżurować osoby odpowiedzialne za poszczególne obszary programu, kandydaci na radnych i eksperci komitetu.

źródło: KWW Tadeusza Arłukowicza „Białystok na tak”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments