Tangowy wieczorek taneczny MILONGA FAMOSA w Famie – 13 czerwca 2024, godz. 19:00-22:00

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza wielbicieli tańca, a przede wszystkim tanga argentyńskiego na kolejny tangowy wieczorek taneczny!

MILONGA FAMOSA

13 czerwca 2024, godz. 19:00-22:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Podstawy tanga argentyńskiego z nauką kroku podstawowego oraz muzyczny klimat zapewni TDJ Roman (Roman Hatalak).

Roman Hatalak tańczy tango argentyńskie od 2009 roku, a aktywnie popularyzuje je od 2015 roku (po wizycie i warsztatach w Buenos Aires), m.in. organizując w Krakowie poniedziałkowe wieczory tanga argentyńskiego – tzw. milongi o nazwie Milonga „Loca”. Corocznie we wrześniu współorganizuje maraton tanga Cracow Tango Marathon – wydarzenie kulturalne bez znamion rywalizacji. W 2023 roku odbyła się ósma edycja tej imprezy.
Jako musicalizador tanga (Tango DJ) występował w kraju (Kraków, Białystok, Poznań, Zabrze, Bielsko-Biała) oraz na imprezach zagranicznych (Canary Islands Tango Festival 2017 na Gran Canarii w Hiszpanii, Souvlaki Tango Marathon 2018 na Cyprze, Tango Maraton Pamplona 2019 w Hiszpanii).
W 2020 roku podczas Festiwalu Tanga w Kownie został uhonorowany dyplomem Argentyńskiego Stowarzyszenia Nauczycieli, Tancerzy i Choreografów Tanga Argentyńskiego AMBCTA.
Od 2023 roku dzieli swój czas pomiędzy Krakowem a Białymstokiem – w Białymstoku prowadzi zajęcia tanga argentyńskiego w Studiu Działań Kreatywnych DanceOFFnia.
Największy wpływ na jego Tango (nie tylko jako taniec ale i zjawisko społeczne) wywarli nauczyciele: Luis Bianchi i Daniela Pucci, Humberto Puchulu „El Puchu” i Maria Ines Ocampos, Julieta Falviene i Martu Salem, Nestor i Susie Melo, Giuseppe Clemente „El Capitan” oraz Tymoteusz Ley i Katarzyna Czech ze szkoły Tangonuevo.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments