Taniec uliczny w Białymstoku

W najbliższy weekend (21-22 kwietnia) Białystok stanie się stolicą street dance. W klubie Gwint odbędzie się trzecia edycja zawodów tanecznych „Street Noise.pl”. Na najlepszych tancerzy czekają puchary, medale, dyplomy i nagrody.

Tancerze będą rywalizować w pięciu kategoriach: Hip Hop 2 VS 2, Street Noise Showcase, Bboying 3VS 3, All Styles Crew i Bgirl 1 VS 1. Trzy pierwsze rywalizacje zostaną podzielone wg kategorii wiekowych: Kids (do 11 lat włącznie), Junior (do 15 lat włącznie) i Old (16 lat i więcej). Pierwszego dnia zawodów odbędą się eliminacje, które rozpoczną się o godz. 9.30. Wieczorem (godz. 22.00) organizatorzy zapraszają na After Party w Gwincie. Drugiego dnia w południe odbędzie się finał imprezy. Zwycięzcy i wyróżnieni tancerze otrzymają pamiątkowe trofea oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. Pula nagród tym razem przekracza 20 tys. zł.

– Zawody street dance promują kulturę hip hopu i tańca w naszym mieście. Skupiają tancerzy z całej Polski i z zagranicy. Zapraszamy do oglądania tanecznych rywalizacji, będzie to imponujące widowisko – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W jury konkursowym zasiądzie sześć osób. Będą to: Bboy Patos, Bboy Czacha, Bboy Nikita, Ewulin, Aga i Żurek. O atmosferę na zawodach zadbają MC’s Mamuśka i Beeski oraz DJ’s Vasquez, Plash i Zaju. Białystok wspiera organizację „Streeet Noise.pl” – jest partnerem głównym tego wydarzenia. W tym roku Miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments