Teatr Dramatyczny w Białymstoku rozpoczyna świętowanie jubileuszu 75-lecia

Teatr Dramatyczny rozpoczyna świętowanie

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza swoich widzów do wspólnego świętowania jubileuszu 75-lecia. Z tej okazji instytucja przygotowała niespodziankę: bilety na spektakl „Gałązka rozmarynu” będzie można kupić w promocyjnej cenie: 25 zł.

Premiera przedstawienia w reżyserii Rafała Matusza odbyła się w 2018 roku. Na scenie gra niemal cały zespół Teatru Dramatycznego: Danuta Bach, Jolanta Borowska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Ewa Palińska, Jolanta Skorochodzka, Urszula Szmidt, Monika Zaborska, Bernard Bania, Marek Cichucki, Krzysztof Ławniczak, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Piotr Szekowski, Jerzy Taborski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie Michał Kamiński. 

© Bartek Warzecha

„Gałązka rozmarynu” zachęca do dyskusji na temat istoty patriotyzmu. Czym on dziś jest? Jaką stanowi wartość? Czym jest niepodległość? Jak te wartości budują tożsamość, integralność i wspólnotę? Twórcy zachęcają widzów do zastanowienia się nad tymi ważnymi i kluczowymi zagadnieniami dla współczesnego Polaka, obywatela, uczestnika życia społecznego i członka wspólnoty.

– „Gałązka rozmarynu” powstała z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten artystyczny sposób włączyliśmy się w obchody tego niezwykle ważnego wydarzenia. Zbliżające się Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do przypomnienia widzom przedstawienia, które powstało na podstawie utworu Zygmunta Nowakowskiego – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

© Bartek Warzecha

Z okazji rozpoczynających się obchodów jubileuszu 75-lecia, Teatr przygotował niespodziankę dla swoich widzów. Wszystkie osoby, które chciałyby chociaż na chwilę przenieść się w czasie i poznać teatralny szlagier ostatnich dwóch lat przed II wojną światową, mogą kupić bilety na spektakl w promocyjnej cenie. „Gałązkę rozmarynu” będzie można obejrzeć 9 i 10 listopada o godz. 19.00. Promocyjne bilety w cenie 25 zł – zamiast 55 zł – dostępne będą w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: bilety.dramatyczny.pl wyłącznie w najbliższy wtorek, 5 listopada.

materiały: Teatr Dramatyczny w Białymstoku

fot. Bartek Warzecha

© Bartek Warzecha
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments