„Towarzyszki” – spektakl teatralny w Choroszczy już 25 lutego 2018

Dwie kobiety i mężczyzna, splątani wspólnymi losami pełnymi tajemnic, niedomówień i kłamstw, zostają wrzuceni w rzeczywistość głębokiego PRL-u. Na tle niezwykłych przemian gospodarczych i kulturowych rozgrywa się ich cichy dramat. Kobiety odkrywają powoli prawdę o sobie, swojej kobiecości i trudzie życia. Pokaleczone i nieumiejące poradzić sobie z odrzuceniem, próbują rozliczyć się z przeszłością, uwolnić od niej.

Towarzyszki” to spektakl o wybaczaniu. „Towarzyszki” to rodzaj hołdu złożony naszym mamom, których losy splotły się z najnowszą historią Polski, często w iście śmiertelnym uścisku. Hołdu złożonego „Matkom Polkom” do dziś zawieszonym gdzieś pomiędzy PRL-em a czasem po ‘89.

Opowieść utkana ze wspomnień, zapisków i opowieści oraz odnalezionych po latach listów kobiety do mężczyzny i mężczyzny do kobiety, którzy w skomplikowanej rzeczywistości PRL-u próbują poradzić sobie z otaczającym światem, relacjami i brakiem miłości. /opis Teatru Sirene/

W spektaklu „Towarzyszki” zobaczymy Martę Sadowską – pochodzącą ze Złotorii (gmina Choroszcz) studentkę kulturoznawstwa, związaną z Centrum Kultury w Choroszczy. Pani Marta odbyła w instytucji staż w ramach programu stażowego Narodowego Centrum Kultury i została zapamiętana jako sumienna i ambitna animatorka kultury. Spektakl to okazja, by zobaczyć, jak mieszkańcy gminy rozwijają swoje talenty i promują ją na arenie ogólnopolskiej. Spektakl miał swoją premierę podczas festiwalu Campo Bosco. Był wystawniany m.in. w Domu Kultury w Łasku.

Spektakl pt. „Towarzyszki” (reż. Adam Łoniewski) Teatru SIRENE zostanie wystawiony 25 lutego 2018 o godz. 19:30 w auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Bilety w cenie 10 zł / os do nabycia są w biurze M-GCKiS od 7 lutego.

Występują:

Dorota Przybysz

Marta Sadowska

Scenariusz i reżyseria:

Adam Łoniewski

M-GCKiS w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments