Trzeci Festiwal Dyplomatyczny

Wykład prezydenta Bronisława Komorowskiego zainaugurował Festiwal Dyplomatyczny w Białymstoku. W ramach tego wydarzenia odbędą się dyskusje i wykłady o świecie, polityce i kulturze.

Tydzień spotkań (19-23 lutego) z naukowcami i dyplomatami będzie dla uczestników tego wydarzenia okazją do obywatelskiej edukacji, wymiany poglądów oraz bezpośredniego kontaktu ze światem stosunków międzynarodowych. Wykład inauguracyjny wygłosił prezydent Bronisław Komorowski, który – obok rektora Uniwersytetu w Białymstoku Roberta Ciborowskiego oraz prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego – pełni także patronat honorowy nad wydarzeniem.

Kolejne dni festiwalu wypełnią wykłady i dyskusje poświęcone 100-leciu stosunków dyplomatycznych z USA, Finlandii i fińskiej edukacji, polityce wschodniej, instytucjom międzynarodowym, a także kulturze i dialogowi publicznemu.

– Tematyka festiwalu pokazuje, że dyplomacja ma różne wymiary i dotyczy nie tylko polityki, ale także biznesu, prawa, kultury – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – To wydarzenie z pewnością pozwoli naszej młodzieży przyjrzeć się z bliska zagadnieniom współczesnego świata i lepiej ten świat rozumieć.

Spotkania będą odbywały się głównie w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Narewskiej 11. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Daniel Piekarski z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Trina D. Saha z ambasady USA, Sari Errikson z ambasady Finlandii, Paweł Kowal z Instytutu Nauk Politycznych PAN, Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, Marek Migalski z Uniwersytetu Śląskiego. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się także spotkanie z redaktorem Jarosławem Kuźniarem.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments