Ulice A. Mickiewicza i Dominikańska w Choroszczy będą remontowane

Gmina Choroszcz od 2015 roku sukcesywnie zmienia swoje oblicze, a w ostatnim czasie poważne przeobrażenia przechodzi też miasto Choroszcz. W ciągu kilku najbliższych miesięcy kolejne dwie ulice: Adama Mickiewicza oraz Dominikańska zostaną poddane modernizacji. Jest to możliwe za sprawą projektu pn. Projekt partnerski: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego BOF, w którym gmina Choroszcz uczestniczy oraz umowy podpisanej w ostatnich dniach przez Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego.

30 listopada br. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński złożył swój podpis na umowie zawartej z przedstawicielem firmy B. K. Tras Roboty Drogowe Borsukiewicz Sp. J. na wykonanie kolejnych ulic w mieście Choroszcz. Do końca 2018 roku zostaną zmodernizowane ulica A. Mickiewicza oraz ulica Dominikańska.

Obie drogi zyskają nie tylko nową nawierzchnię, ale także nowe chodniki, zostaną przebudowane zjazdy w kierunku bocznych dróg oraz zjazdów na posesje, w ulicach zostanie wymieniona kanalizacja deszczowa. Ulica A. Mickiewicza zostanie wyposażona w ścieżkę rowerową, a ul. Dominikańska, łącząc się z Rynkiem 11 Listopada, otrzyma wyniesione skrzyżowanie, które powstanie z kostki granitowej – podobne do tych, które już powstały w mieście Choroszcz przy Pl. Brodowicza.

Gmina Choroszcz może modernizować nowe ulice dzięki dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Podlaskiego w ramach programu RPO WP 2014-2020 oraz projektu pn. Projekt partnerski: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego BOF, a także współpracy gminy z Powiatem Białostockim. Koszt przebudowy ulicy A. Mickiewicza to ponad 4,5 mln zł, z czego dotacja UE (w wysokości ok. 40%) wyniesie ponad 1,5 mln zł, dofinansowanie pozyskane z Powiatu Białostockiego to wartość ponad 1,4 mln zł oraz pozostałe 1,4 mln zł – to koszt własny gminy. Z kolei modernizacja ul. Dominikańskiej wyniesie w sumie ok. 1,7 mln zł; dotacja z projektu BOF to ponad 700 tys. zł (ponad 42% dofinansowania), wsparcie pozyskane z Powiatu Białostockiego to wartość ponad 422 tys. zł oraz koszt własny gminy to również pond 422 tys. zł.

O tym, że przebudowa A. Mickiewicza oraz Dominikańskiej jest potrzebna nie ma wątpliwości Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński: Drogi te od lat czekały na naprawę – przyznaje włodarz gminy Choroszcz. Cieszę się więc, że po raz kolejny, dzięki naszym staraniom i współpracy z rozmaitymi instytucjami w regionie i województwie, udało się nam zdobyć na to środki. Kolejne inwestycje, które uruchamiamy pozwolą naszemu miastu zyskać nie tylko na wyglądzie – Choroszcz dzięki temu będzie ładniejsza, ale przede wszystkim stanie się łatwiej przejezdna, co – jestem przekonany – pozytywnie odczują zarówno mieszkańcy naszej gminy i miasta, a także osoby u nas goszczące.

Choć obecnie ulice w Choroszczy są przebudowywane i na pewno nie jest łatwo się po nich poruszać, już w najbliższym czasie nowo wybudowane odcinki będą oddawane do użytku. Sukcesywnie remontom będą podlegać kolejne szlaki komunikacyjne. Wierzymy, że projekty te zyskają akceptację mieszkańców, bo zmiany Choroszczy są potrzebne.

źródło: Urszula Glińska, rzecznik prasowy Burmistrza Choroszczy, Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments