Umowa na BiKeRa

Umowa na dostawę, uruchomienie i zarządzanie systemem BiKeR – Białostocką Komunikacją Rowerową – została podpisana 8 maja 2020 r. Zwycięzca przetargu uruchomi wypożyczalnie najpóźniej w lipcu.

Miasto Białystok podpisało umowę z firmą Nextbike Polska, która wygrała przetarg na obsługę BiKeRa. Obejmuje ona zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację systemu składającego się z 54 stacji rowerowych i 605 rowerów, w tym 540 rowerów standardowych, 50 wyposażonych w foteliki dla dzieci, 12 tandemów, 23 rowerów dziecięcych.

Uruchomienie systemu BiKeR nastąpi w terminie 60 dni od zawarcia umowy.

– Liczymy na to, że uda się uruchomić miejskie rowery wcześniej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – BiKeRy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dostajemy wiele sygnałów, że białostoczanie czekają na powrót miejskich jednośladów na ścieżki rowerowe.

Umowa będzie obowiązywać do 30 listopada 2022 r. Jej podpisanie zostało opóźnione ze względu na epidemię koronawirusa.

Przypominamy, że system BiKeR składający się z 30 stacji i 300 rowerów został uruchomiony 31 maja 2014 r. W kolejnych sezonach był rozbudowany o nowe miejsca wypożyczeń, a pula pojazdów powiększała się. Od maja 2014 r. do listopada 2019 r. 92 tysiące użytkowników dokonało ponad 3 milionów wypożyczeń.

(oprac. Kamila Bogacewicz) / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments