VIII Ogólnopolska Giełda Projektów „Animacja + świętowanie” – ruszyła rejestracja uczestników!

250 animatorów i animatorek kultury z całego kraju, trzy dni warsztatów, spotkań i wizyt studyjnych oraz 20 prezentacji najlepszych praktyk kulturalnych – VIII Ogólnopolska Giełda Projektów już w październiku. Ruszyła rejestracja uczestników! Nabór potrwa do 28 września.

 

Ogólnopolska Giełda Projektów to bez wątpienia najbardziej inspirująca konferencja w Polsce. Raz w roku spotykają się na niej animatorzy i praktycy kultury, czyli ci, którzy realizują projekty kulturalne, wykorzystując potencjał miejsca i społeczności oraz angażując w nie odbiorców. Narodowe Centrum Kultury organizuje to wydarzenie już po raz ósmy. Pierwsze edycje realizowane były w Warszawie, a od pięciu lat Giełda wędruje po kolejnych miastach Polski. W tym roku, dzięki współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury i Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku, wydarzenie odbędzie się w Białymstoku w dniach 17–19 października. Giełda otrzymała wsparcie finansowe samorządu województwa i miasta.  Głównym elementem konferencji jest prezentacja dwudziestu projektów – dobrych praktyk wybranych przez komisję oceniającą w otwartym naborze.

 

Jako wieloletni animator kultury wiem, że gdy robi się coś naprawdę wartościowego, to wielką radością jest gdy ktoś to zauważy i doceni. A Ogólnopolska Giełda Projektów to właśnie taka niebywała okazja, by te lokalne, realizowane w przestrzeni miasta, wsi, czy gminy projekty dostrzegła cała Polska. Takiej szansy nie wolno przegapić – przekonuje Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego.

 

Ogólnopolska Giełda Projektów to również warsztaty, sesje posterowe i stolikowe, czyli proponowane przez organizatorów ciekawe formy na doskonalenie swoich kompetencji i pogłębianie zainteresowań.

 

Istotą Ogólnopolskiej Giełdy Projektów jest niewątpliwie prezentacja wybranych najciekawszych wydarzeń zrealizowanych na przestrzeni ostatniego roku ale też poprzez kilkudniowe spotkanie integracja animatorów kultury z całego kraju. Jako gospodarzom, zależ nam, aby uczestnicy, którzy zjadą się do Białegostoku z różnych stron Polski, mieli możliwość poznania wielokulturowości naszego miasta.  Zaproponujemy im udział w krótkim kursie esperanto, warsztatach dotyczących religii Podlasia oraz przedstawimy poprzez wystawę multimedialną sylwetkę twórcy esperanto Ludwika Zamenhofa. – mówi Grażyna Dworakowska, dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury

 

W tym roku wydarzenie będzie wzbogacone o dodatkowy dzień wizyt studyjnych.

 

Przygotowujemy te wizyty wybierając najciekawsze kulturowo miejsca w regionie. Zawieziemy naszych gości do Supraśla, Tykocina, Sejn, Ziołowego Zakątka w Korycinach. Pokażemy Krainę Otwartych Okiennic, Białą Synagogę w Sejnach. Animatorzy kultury, którzy przyjadą na konferencję będą mogli wybrać się na jedną z dziesięciu zaproponowanych przez nas tras – podkreśla Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku – To szansa by pokazać co w naszym regionie mamy w sferze kultury do zaoferowana, a mamy bardzo wiele.

 

Corocznym podsumowaniem wydarzenia jest publikacja, która prezentuje wszystkie dwadzieścia projektów przedstawionych na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w danym roku. Udział w wydarzeniu, jak zawsze, jest bezpłatny dla uczestników. Organizatorzy gwarantują jednak ograniczoną liczbę darmowych noclegów, dlatego radzimy nie zwlekać z rejestracją!

źródło: WOAK w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments