Wakacyjne przygody z biblioteką. W Sokółce

Wakacje to dla większości z nas ulubiony czas w roku, kiedy spełniamy marzenia o dalekich podróżach. To czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek i wspaniałą przygodę.

W sierpniu pogoda do nas się uśmiechnęła i wróciła ze słońcem i upałem, dzięki czemu w ramach cyklu ,,Z biblioteką dookoła świata"  Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprosiła najmłodszych czytelników  na zabawy umysłowe, sprawnościowe i plastyczne na skwerze przed siedzibą placówki.

Tematem pierwszych zajęć była ,,Podróż do Afryki z biblioteką".

Uczestnicy zabawy rozpoczęli zabawę od wysłuchania wiersza Murzynek Bambo Juliana Tuwima. Chwilę po tym, Bambo we własnej osobie, łamaną polszczyzną przeczytał  historyjkę o lwie.

Gościem specjalnym wczorajszego spotkania był iluzjonista Łukasz Grant, który porwał dzieci w świat czarów i magii.

Afrykańskie zwierzęta – lew i żyrafa – dzielnie towarzyszyły dzieciom w trakcie zabaw z chustami animacyjnymi, w gonitwach i przytulankach.

Buzie dzieci zostały ozdobione typowymi afrykańskimi wzorami.

Bańki olbrzymki tworzone przez małych uczestników pływały w powietrzu jak chmurki na niebie.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję pobawić się w gry, w jakie bawią się ich afrykańscy rówieśnicy.

W trakcie zabaw plastycznych prym wiodły papierowe puzzle, z których układały małpkę.

Na kocyku pod palmą czekały książeczki i malowanki, obok fotobudka – lot balonem oraz ogromy szkic z afrykańskim krajobrazem, który dzieci kolorowały.   

Na pamiątkę podróży po Afryce z biblioteką uczestnicy otrzymali balonowe afrykańskie zwierzęta.

Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom, którzy wsparli nas w organizacji wczorajszych zajęć: Marcinowi Pogorzelskiemu, Maciejowi Kułakowskiemu, Wiktorii Bienasz oraz Jarosławowi Sawoń. 

Ukłony składamy również dwóm sokólskim firmom, które udostępniły nam stroje lwa i żyrafy: Agent Ubezpieczeniowy Walenciej i PKO Bank Polski, Oddział 1 w Sokółce. 

Działanie na rzecz dzieci spędzających wakacje w mieście możliwe jest dzięki uzyskaniu grantu na projekt „Z biblioteką dookoła świata" z programu Działaj Lokalnie X 2017. Projekt współfinansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments