Walentynki w Bibliotece Publicznej w Sokółce

Czas Walentynek to czas szczególny, czas miłości. Jest to też niezwykle wdzięczny temat dla nas bibliotekarzy. Jak co roku, zainspirowani Świętem Zakochanych przygotowaliśmy dla czytelników wiele atrakcji.

Nie od dziś wiadomo, że miłosne wyznanie to poważna sprawa, a wyrażenie tego pięknego uczucia w formie wiersza oczaruje drugą połówkę. Miłosną magię przybliżyła nam Grażyna Baranowska, autorka wierszy, które poruszają kobiece serca. Wieczór pod hasłem „Romans kobiecej duszy” przyciągnął do czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce mnóstwo fanów poezji.

Grażyna Baranowska zaczęła pisać poezję około czterech lat temu. Jak sama przyznaje, nigdy nie pisała do tzw. „szuflady”, a każdy napisany przez nią wiersz ujrzał światło dzienne. Zapytana o to, skąd czerpie inspiracje do pisania o miłości, przyznaje, że inspirują ją codzienne sprawy, otoczenie, potrzeba ekspresji. Natchnieniem są też ulubieni poeci – Bolesław Leśmian i Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. W rozmowie z Lucyną Jurkowską autorka przyznała, iż wiersze, które darzy szczególnym uczuciem to erotyki. Utwór „Nie zapomnij” wywołał wśród czytelników mnóstwo wzruszeń i emocji.

Wieczór uświetnili swoją obecnością przyjaciele i rodzina Pani Grażyny. Wspólne śpiewanie i czytanie wierszy sprawiło, że wszyscy wpadliśmy w romantyczny i błogi nastrój. Na koniec Pani Grażyna przygotowała niespodziankę! Krótki skecz kabaretowy w jej wykonaniu wywołał salwy śmiechu! Występ można obejrzeć na naszej stronie na Facebooku.

Walentynkowy wieczór poetycki utwierdził nas wszystkich w przekonaniu, że miłość nie zna żadnych granic, jest ważna na każdym etapie życia i jest uczuciem ponadczasowym.

Na zakończenie spotkania zgromadzeni goście otrzymali ręcznie wykonane zakładki do książek z sentencjami o miłości.

Dziękujemy serdecznie Pani Grażynie Baranowskiej za ten wspaniały wieczór.

Specjalne podziękowania składamy Panu Krzysztofowi Frejusowi za wsparcie fotograficzne.

Czytelników, którzy odwiedzili naszą placówkę w piątek powitaliśmy zabawą pod hasłem „Randka w ciemno z książką”. Polegała ona na wyborze książki nie oceniając jej po okładce, a sugerując się tylko krótkim opisem na opakowaniu. Akcja ta wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów. Wybór w ciemno prawdopodobnie wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Użytkownicy biblioteki mieli okazję zabrać do domu i przeczytać książki, których być może w tradycyjny sposób nigdy by nie wypożyczyli.


Na stronie Facebookowej odbył się KONKURS WALENTYNKOWY dla naszych fanów. Wystarczyło napisać w komentarzu, która książka opowiada najpiękniejszą historię miłosną i w kilku zdaniach uzasadnić swoją opinię. Zwycięzca zabawy został wytypowany za pomocą losowania. Wygrała Pani Agnieszka Andrukiewicz. Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy zadowoleni, że nasze akcje cieszyły się takim zainteresowaniem i dostarczyły czytelnikom i nam wiele radości. Tradycyjnie zapraszamy na kolejne spotkania w Bibliotece. Już w marcu planujemy wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet! Szczegóły wkrótce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments