Walentynki z Biblioteką

Walentynki to wspaniała okazja, by wyrazić swoją sympatię do innych, wyznać miłość lub się zakochać… Biblioteka Publiczna w Sokółce postanowiła rozkochać Sokółkę w książkach. W tym celu 14 lutego wypożyczalnia i czytelnia biblioteki  zamienią się w bardzo romantyczne miejsce. Oprócz serduszkowych dekoracji Panie bibliotekarki przygotowały dla swoich czytelników moc atrakcji.

  • Święto zakochanych to świetna okazja do popularyzacji wydawnictw poświęconych miłości oraz chwili refleksji nad jej wartością i znaczeniem w życiu człowieka. Piękna poezja miłosna, beletrystyka, w której w większości znajdziemy jakiś wątek miłosny… to wszystko będzie czekało 14 lutego w bibliotece, by zachęcić każdego do „zakochania się w książkach".
  • Tajemnica, obawa i lekka nutka ekscytacji – między innymi takie emocje będą towarzyszyć w tym dniu odważnym czytelnikom, którzy wezmą udział w zabawie czytelniczej ph. „Randka w ciemno z książką". W wypożyczalni biblioteki na czytelników będą czekały specjalnie oznaczone książki, owinięte w szary papier, ozdobione czerwonymi serduszkami, których zawartość będzie tajemnicą. Jest to  sposób na spotkanie z książką, której nie wybieramy kierując się chwytliwym tytułem czy piękną okładką. Każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę w walentynki będzie mógł wybrać swoją tajemniczą paczkę i zabrać ją do domu, by razem z bohaterami wylosowanej powieści miło spędzić wieczór.
  • Najmłodszych czytelników zaprosimy na spotkanie autorskie z Panią Krystyną Gudel, która zaprezentuje swoją najnowszą książkę dla dzieci. Będą też warsztaty plastyczne, walentynkowe gry i zabawy  oraz  czytanie wierszyków i bajek o miłości.
  • Na czytelników będą czekały walentynkowe prezenty – niespodzianki, a także wystawa książek o miłości.
  • Na zakończenie dnia biblioteka zaplanowała spotkanie z psychoterapeutą, coachem i pedagogiem Arturem Brzezińskim. Temat spotkania: „Zakochany nastolatek". Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych. Porozmawiamy m.in. o pierwszych miłościach naszych pociech, o rozczarowaniach miłosnych, a także o nieodwzajemnionych uczuciach. Początek spotkania o godz. 15.30, wstęp wolny. 
  • Biblioteka ogłasza również walentynkowy konkurs na fb ph. „ Zakochani w książkach".  Regulamin konkursu dostępny jest na stronie bibliotekihttp://www.sokolka.naszabiblioteka.com/ oraz na https://www.facebook.com/bibliotsok/

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments