Warsztaty rozwoju osobistego w Bibliotece Publicznej w Sokółce

W dniach 02-04 października w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się cykl 3 warsztatów rozwoju osobistego pod hasłem „10 kroków do spełnionych marzeń” przeprowadzonych przez Magdę Bębenek – podróżniczkę, autorkę książek z serii „Polka potrafi”, inicjatorkę projektów eko.

W zajęciach wzięli udział uczniowie trzech sokólskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. mjra Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce.

Magda Bębenek na co dzień zajmuje się szeroko rozumianym samorozwojem, pisze m.in.: o życiowej przedsiębiorczości i odpowiedzialnej konsumpcji.

Podczas warsztatów uczniowie dyskutowali o swoich marzeniach i drodze do ich realizacji. Mieli również szansę dowiedzieć się jak z pasji zrobić styl życia. Prowadząca podzieliła się z uczniami własnymi doświadczeniami i przemyśleniami płynącymi z historii wziętych z życia znanych jej osób, a także konkretnymi rozwiązaniami, ale przede wszystkim entuzjazmem i pasją do działania.

Młodzi ludzie otrzymali praktyczne wskazówki, mogące pomóc w realizacji własnych celów. Dowiedzieli się np. z kim podzielić się swoimi planami, prosząc o wsparcie? Od kogo uzyskać wskazówki lub z kim zacząć współpracować? Magda zachęciła uczniów do dzielenia się z innymi ludźmi swoją pasją wiedzą i umiejętnościami.

Warsztaty odbyły się z okazji Nocy Bibliotek, w ramach projektu „Jesienne spotkania z biblioteką”, dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie 2019, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Materiały: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments