Warsztaty wykonywania palm wielkanocnych w SOKu
Jednym ze stałych wydarzeń Sokólskiego Ośrodka Kultury wpisanych w kalendarz działań, jest wspólne wykonywanie tradycyjnych palm wielkanocnych. 
 Dzieję się tak zawsze w sobotnie przedpołudnie przeddzień  Niedzieli Palmowej, w tym roku był to 28 marca, wtedy to w SOKu robi się naprawdę tłoczno, gwarnie i kolorowo.
 Po krótkim wprowadzeniu instruktorki z Muzeum Ziemi Sokólskiej – Edyty Wiśniewskiej, która opowiedziała o znaczeniu i zastosowaniu tradycyjnych palm wielkanocnych w obrzędowości chrześcijańskiej,  wszyscy zabrali się do przygotowania własnych palemek.
W trakcie warsztatów wykonano różnego rodzaju palmy, gdzie królowały te najbardziej tradycyjne zwane sokólskimi. Palmy te charakterysują się zdobieniami z kolorowych kwiatów wykonanych własnoręcznie z bibuły oraz zielonch roślinnych akcentów bukszpanu. Był to też dobry moment na przypomnienie sobie wielu technik stosowanych przy towrzeniu kwiatów z bibuły, które jak się okazuje może stanowić spore wyzwanie.
Po raz kolejny liczne grono uczestników warsztatów, w tym młodych osób udowodniło nam, że warto jest wykonać  własną plamę, która stanie się ozdobą domu na cały kolejny rok.
Zdjęcia W. Panow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie nigdzie opublikowany

*