Warsztaty zdobienia pisanek i wykonywania palm wielkanocnych

Sokólski Ośrodek Kultury i Muzeum Ziemi Sokólskiej serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na wspólne zdobienie pisanek i wykonywanie palm wielkanocnych. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 11.00 w kawiarni „Lira”.

Będzie to okazja do nauki tradycyjnej metody zdobienia jaj – batiku, w której to wzór na pisance wyrysowuje się gorącym woskiem. Będziemy również wspólnie wykonywać tradycyjne palmy wielkanocne. Porozmawiamy też o tradycjach wielkanocnych i dawnych zwyczajach. Warto wspomnieć, że pracownicy Sokólskiego Ośrodka Kultury od wielu lat biorą udział w Wojewódzkim Przeglądzie „Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych” i mają duże doświadczenie w tym temacie. Udział w warsztatach jest bezpłatny, prosimy o przyniesienie wydmuszek lub gotowanych jajek do ozdobienia, nożyczek oraz gałązek bukszpanu.

Od poniedziałku 3 kwietnia zapraszamy do Muzeum szkoły i przedszkola, które chciałyby obejrzeć stół wielkanocny oraz posłuchać o tradycjach i zwyczajach wiosennych. Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt: tel. 857112486 lub muzeum.sokolka@gmail.com. Udział bezpłatny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments