Warsztaty zielarskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sokółce

10 września Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce zorganizował warsztaty zielarskie. Zajęcia prowadziła Agnieszka Prymaka z Knyszewicz w gminie Szudziałowo, właścicielka Zielskiej Kolonii, która próbuje ocalić od zapomnienia zielarskie dziedzictwo Podlasia, twórczo je rozwija i zachęca do tego innych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce istnieje jedenasty rok. Celem jego działalności jest aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna ludzi starszych, a także wykorzystanie ich potencjału. Sokólscy seniorzy coraz chętniej korzystają z propozycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku, biorąc udział w zajęciach.

Obecnie w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce bierze udział ponad 150 osób. seniorzy poznają region – ciekawe miejsca i ciekawych ludzi, biorą udział w odczytach dotyczących zdrowia, zajęciach sportowych, wyjazdach turystyczno-rekreacyjnych, wycieczkach i rajdach pieszych lub rowerowych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku to propozycja dla aktywnych seniorów, którzy chcą się rozwijać, poznawać nowych ludzi, realizować swoje zainteresowania. To doskonała forma spędzania wolnego czasu dla osób, dla których wciąż ważny jest indywidualny rozwój poprzez edukację, mimo osiągniętego wieku.

foto: Ludmiła Łabowicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments