Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Talmon, który odbędzie się w piątek 6 marca 2026 r. o godz. 18:00.
Magdalena Talmon maluje kobiety, pokazując ich siłę i energię przy pomocy mocnych, wyrazistych kolorów. Jej prace są bardzo osobiste, w każdym obrazie zostawia wyraźny ślad własnych emocji i przeżyć. Inspiruje się techniką pisania ikon, co widać w charakterystycznym światłocieniu i prowadzeniu linii. Jest zafascynowana tradycyjną kulturą Podlasia. Charakterystyczne dla ludowej tradycji tego regionu kolory i motywy można odnaleźć w większości jej prac. Artystka uczyniła z nich swego rodzaju własny znak firmowy, wplatając je w swoje prace w sposób nieraz zaskakujący i nieoczywisty, ale zawsze widoczny.
Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie przy ul. Żurawiej 13
Wstęp wolny.
Wystawa będzie dostępna do 7 kwietnia 2026 r.


Dodaj komentarz
*